Aktuality

Zobrazit aktuality v rozmezí
-

Stovky veřejných budov po celém Česku budou spotřebovávat méně energie

14.06.2019
Úspory energií v nemocnici v Novém Městě na Moravě, rekonstrukce hasičské zbrojnice v Nejdku nebo zateplení kulturního domu v Cetkovicích - to jsou příklady opatření v místech, kde díky podpoře z Operačního programu Životní prostředí opraví veřejné budovy a sníží náklady na jejich provoz. Práce se rozeběhnou na celkem 370 projektech, kterým Ministerstvo životního prostředí schválilo dotaci v celkové výši 1,25 miliardy korun.

Červnová Priorita se věnuje Norským fondům

13.06.2019
Norské fondy se naplno rozjíždějí. Na ochranu českého životního prostředí budou postupně přitékat desítky milionů korun. V Prirotě vám přinášíme přehled o dotačních výzvách, vysvětlujeme, co Norské fondy vlastně jsou a můžete si přečíst i zkušenosti skandinávských kolegů s ochranou životního prostředí. A jak o české přírodě přemýšlí norský velvyslanec v Česku? To se dozvíte z našeho rozhovoru.

Krajské pracoviště v Hradci Králové se přestěhuje

05.06.2019
Koncem června se krajské pracoviště v Hradci Králové přestěhuje na novou adresu do ulice Horova.

Lepší ochranu obcí před povodněmi zajistí dotace z OPŽP

23.05.2019
Především obce a kraje mají šanci zvýšit bezpečnost svých obyvatel před extrémy počasí. Další dotace z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) přispějí na zpracování digitálních povodňových plánů, analýzy odtokových poměrů i pořízení protipovodňových varovných systémů. K dispozici je 150 milionů korun.

Upřesnění podmínek poskytování dotací v prioritní ose 4

22.05.2019
Upozorňujeme žadatele o dotace v oblasti ochrany a péče o přírodu a krajinu z řad fyzických osob nepodnikajících, že došlo k upřesnění možnosti realizace projektů na pozemcích, které nejsou v jejich vlastnictví.

Na úsporné renovace škol, nemocnic či úřadů míří další 4,5 miliardy korun

20.05.2019
Z evropských fondů přitékají další peníze na ekologii měst a obcí a jejich úspornější provoz. Ministerstvo životního prostředí pokračuje v mimořádně úspěšných dotacích a nabízí obcím, městům, ale například i ministerstvům a jejich organizacím celkově 4,5 miliardy korun z Operačního programu Životní (OPŽP) prostředí na energeticky úsporné renovace veřejných budov.

Na kotlíkové dotace v Moravskoslezském kraji přidáme dalších 500 mil. Kč

13.05.2019
Zájem o kotlíkové dotace je na severu Moravy enormní. Původně vyčleněná částka půl miliardy korun byla během několika minut vyčerpána. Ministr životního prostředí již jedná o přidělení dalších peněz.

Priorita vás v květnu vezme na návštěvu úspěšných projektů

07.05.2019
Květen je ve znamení vypsání dvou miliardových výzev na energetické úspory ve veřejných budovách. Výzvy jsou již otevřené, takže neváhejte a přečtěte si, na co všechno je možné peníze získat.

Pojeďte s námi na výlet

03.05.2019
Léto se kvapem blíží a slunečné dny lákají k výletům do přírody. Naše vlast oplývá bezpočtem krás, které stojí za to vidět. Mnohým v uplynulých letech významně finančně pomohla Evropská unie a my vás zveme na jejich prohlídku s naším průvodcem Půjdem tudy.

Nezapomeňte na zveřejňování dokumentů v registru smluv

02.05.2019
Připomínáme žadatelům povinnost uveřejnit realizační smlouvu a související dokumenty v registru smluv. Vyplývá to ze zákona č. 340/2015 Sb., o zvláštních podmínkách účinnosti některých smluv, uveřejňování těchto smluv a o registru smluv.