Volejte ZDARMA
800 260 500
 

O programu

Priorita: Přibyly čtyři nové výzvy na ochranu přírody a krajiny

8.6.2018

Posílení biodiverzity a přirozených funkcí krajiny, zeleň v sídlech a zajištění péče o území národního významu. Tam směřují čtyři dotační výzvy Operačního programu Životní prostředí vypsané v červnu. Najdete je v přehledu.

OPŽP se dále věnuje článek o zasedání Monitorovacího výboru OPŽP a inspirovat se můžete i úspěšně realizovanými dotačními projekty.

Pokud uvažujete o rekonstrukci nebo stavbě rodinného domu, určitě se mrkněte na program Nová zelená úsporám. Podporuje opatření na snížení energetické náročnosti, pokud to vezmete od podlahy, dostane tučný příspěvek a jistotu, že se vám následně nebudou protáčet panenky nad účty za energie. Tématu věnujeme dvě strany.

Sucho souží Česko. Obce dostaly peníze na hledání nových zdrojů vody, další si o miliony korun mohou žádat. Dále byly schváleny dotace na ozdravné pobyty, kam vyrazí děti ze smogových oblastí. Podporu získala i obecní vozidla na alternativní pohony, domovní čistírny vod nebo na opatření proti světelnému smogu.

Rubrika Úspěšný projekt přináší pohled do Kunovic, kde obnovili historickou alej. Přečíst si můžete i o turistické infrastruktuře v Ralsku, která zpříjemňuje návštěvníkům objevování tohoto dřívějšího vojenského prostoru.

Dále se můžete těšit na pravidelné rubriky, ve kterých se podíváme na problematiku plastových sáčků a jak ji řeší za našimi hranicemi, do světa trojrozměrného tisku a jeho vlivu na životní prostředí.

PRIORITA 6/2018