Volejte ZDARMA
800 260 500
 

O programu

O přínosu OPŽP české ekonomice v aktuální Prioritě

21.9.2015

Aktuální Priorita se zabývá intenzivním čerpáním z právě končícího Operačního programu Životní prostředí. Zatímco loni bylo z programu na účty příjemců dotací proplaceno 33 miliard korun, letos to má být více než 34 miliard korun. Je zřejmé, že tak vysoké objemy finančních prostředků, které proudí do ekonomiky, mají zásadní dopady na celkový výkon hospodářství České republiky.

Dále Priorita přináší shrnutí jednotlivých typů projektů, jež mohou být podpořeny v právě vyhlášených výzvách Operačního programu Životní prostředí 2014–2020. Toto shrnutí pomůže čtenářům lépe se zorientovat, na co vše lze z tohoto operačního programu aktuálně čerpat dotaci. Plné znění výzev je k dispozici na stránkách OPŽP 2014–2020 .

A reportáž na závěr: „Říkal jsem si, že by bylo dobré připravit tady něco, na co bych se v důchodu mohl dívat. A protože mám rád zvířata a byla tu ta možnost, řekl jsem si proč ne,“ vysvětluje v Prioritě Jan Eliáš, proč se rozhodl za svým domem v Křinicích na Broumovsku vysázet ptačí alej. Náklady na jím zrealizovaný a z Operačního programu Životní prostředí podpořený projekt nepřesáhly 200 tisíc korun, a přesto má dalekosáhlé dopady.